Soukromá
základní umělecká škola
D-MUSIC Kroměříž
Exkurze do České televize Brno

Exkurze do České televize Brno

29. 02. 2024
13.února ráno jsme se sešli na Milíčově náměstí u kašny, abychom se společně autobusem vypravili na celodenní výlet do Brna. Nebyl to jen tak ledajaký výlet, vypravili jsme se totiž na exkurzi do světa “magie a iluzí”, do České televize studio Brno.

Po příchodu do televize se nás ujala velice příjemná pracovnice, která nás provázela, zajímavě a poutavě hovořila o tom, jak vznikají pořady, o tom, co běžný divák nevidí. Dostali jsme se do studia, odkud se každý den živě vysílá pořad Dobré ráno. Do studia, kde se točí AZ kvíz, AZ kvíz junior, Zprávy….Byli jsme v prostorách, které jsou použity v seriálu Dobré ráno Brno atd.

V brněnském studiu se natáčí i soutěžní pořad AZ KVÍZ a nám se poštěstilo, že byl zrovna natáčecí den a mohli jsme být přítomni při natáčení. Ze studia jsme  se podívali do režie na práci celého týmu, a mohli vyzkoušet alespoň to, jak se filmařům v režii sedí .

Naše cesta potom vedla do maskérny, kterou musí projít každý, kdo jde před kameru. Celá prohlídka studií byla zakončena ve studiu, ze kterého se vysílají zprávy z regionu, zprávy na ČT 24. Během prohlídky jsme viděli nejen práci stavěčů dekorací, kameramanů, zvukařů, moderátora….., ale mohli si i zblízka prohlédnout kameru, čtecí zařízení, greenscreen, vyzkoušet si, jaké je to být před kamerou.

Myslím si, že celá exkurze se povedla a moc děkuji všem, kteří se mnou na  ni jeli, že byli úžasní a společně jsme si celý den krásně užili.

 

A ještě několik reakcí těch, kteří se exkurze zúčastnili.